3 batalion logistyczny

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
13 listopada 2018
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej!
Jesteś na początku swojej drogi zawodowej i zastanawiasz się, co robić w życiu? A może masz już bagaż doświadczeń, ale chcesz zrobić coś więcej albo coś zmienić? W obu przypadkach odpowiedź jest jedna – wstąp do wojska.


Wojsko to wyzwanie. Możesz sprawdzić siłę swojego charakteru oraz realizować plany zawodowe i ambicje. Masz niepowtarzalną szansę, by  spotkać ludzi myślących tak jak Ty, by poszerzyć wiedzę w wielu unikatowych dziedzinach, poznać najnowocześniejszy sprzęt wojskowy oraz zdobyć i rozwijać umiejętności, które są niedostępne poza wojskiem.

Plusów jest więcej – jeśli na przykład wybierzesz karierę żołnierza zawodowego to możesz liczyć na stabilne i atrakcyjne wynagrodzenie z licznymi dodatkami, kursy i szkolenia specjalistyczne, w tym językowe, jasno określona ścieżka awansu oraz pewna emerytura w przyszłości.

JEŻELI CHCESZ ZOSTAĆ ŻOŁNIERZEM, MUSISZ:

    być pełnoletni,

    mieć polskie obywatelstwo,

    być niekaranym za przestępstwo umyślne,

    mieć dobry stan zdrowia.

ABY ZOSTAĆ:

    SZEREGOWYM – musisz ukończyć co najmniej gimnazjum,

    PODOFICEREM – musisz ukończyć co najmniej szkołę średnią,

    OFICEREM – musisz mieć tytuł zawodowy magistra lub równorzędny.

W wojsku możesz wykorzystać swoje kwalifikacje, zdolności, wiedzę i wykształcenie. Jeśli jednak nie masz specjalistycznych kwalifikacji, droga do wojska nie jest dla Ciebie zamknięta. W armii istnieje spójny system umożliwiający podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowych umiejętności.

JEST KILKA DRÓG DO WOJSKA

    możesz wybrać służbę kandydacką, czyli ukończyć szkołę  podoficerską lub studia wojskowe i zostać podoficerem lub oficerem,

    możesz odbyć służbę przygotowawczą, po której będziesz mógł zostać szeregowym, podoficerem lub oficerem rezerwy i następnie ubiegać się o powołanie do zawodowej służby,

    możesz wstąpić do najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, czyli Wojsk Obrony Terytorialnej.

Szczegółowych informacji szukajcie w najbliżyszym WKU.

 

 

generuj pdf
Kontakt

3 batalion logistyczny
Glewice
72-100 Glewice
tel. 261453517
3blog@ron.mil.pl